Gradinita noua

Incepand cu anul scolar 2009-2010, Gradinita cu Program Normal Sincel functioneaza la o adresa noua: str. Tudor Vladimirescu nr. 14.
Cladirea noua are o suprafata de 320 mp si insumeaza: 4 sali de grupa, o sala de festivitati si grupuri sociale. Lucrarile au inceput in anul 2008 prin finantarea acordata de Guvern si stadiul actual al acestora permite derularea programului scolar in conditii foarte bune: amenajarile interioare sunt realizate integral, inclusiv mobilierul scolar si utilitatile cladirii (gaze naturale, curent, apa, sistem de incalzire).
Realizarea exteriorului cladirii este in curs de executie iar pentru amenajarea terenului aferent gradinitiei sunt avute in vedere noi finantari.