Sincelul reprezentat la concursul "Vreau sa fiu vedeta"

Concursul „VREAU SA FIU VEDETA” difuzat de Antena 1 la data de 17 septembrie 2008 a avut o concurenta din Sincel.
La editia a II-a, seria a VIII-a, a participat Barbat Anamaria, eleva a Scolii cu clasele I-VIII „Ion Pop Reteganul” Sincel. Ea a interpretat cantecul „Ce-ai crezut, bade, si crezi”. Pregatirea pentru concurs i se datoreaza dascalilor ei, invatatoarea Lenuta Bloj si profesorul Lucian Festeu.
Deplasarea familiei Barbat la Bucuresti pentru filmari a fost asigurata financiar atat de realizatorii emisiunii cat si de primarul comunei.
Din pacate, performanta concurentei s-a finalizat doar cu participarea, nefiind selectata de juriu pentru a intra in finala. Nici voturile prin telefon nu au fost suficiente pentru a o promova in ciuda campaniei sustinute desfasurata in favoarea fetitei.
Pentru a urmari inregistrarea emisiunii puteti accesa site-ul Antenei 1, arhiva concursului din data respectiva sau link-ul urmator: http://www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=30055&type=show&item=69